ECD: Dizel Otomatik Vites | Hedef Oto
ECD: Dizel Otomatik Vites
100 km’de 4.4 LT yakıt tüketimi, 3 salisede vites geçişi, 11.9 saniyede 100 km hız ve 30 g daha az CO2 salınımı. Yeni Reanult EDC Dizel Otomatik Vitesi Fluence ve Megane Hatchback modellerinde harikalar yaratıyor.

Renault, yeni altı ileri otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Cluth) ile otomatik vites kavramına yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Manuel vites kutularının tasarruflu yapısıyla otomatik vitesin rahatlığını birleştiren EDC, Türk kullanıcısına dizel otomatik vites keyfini en mükemmel şekliyle yaşatacak.

Manuel vites kutularına göre yakıt tüketiminde fark edilir bir düşüş sağlayan Renault EDC ile araçlar %17’ye kadar daha az yakıt harcıyor. Renault EDC dizel otomatik vitesi, kuru çift kavrama özelliği ile performans artışı sağlıyor. Yakıt tasarruf kontrolü için Renault mühendisleri tarafından geliştirilen özel bir elektronik beyin kullanan Renault EDC dizel otomatik vitesi, hızlı vites büyütmeye izin veren yeni vites oranlarıyla yakıt tüketimi değerlerini azaltıyor.

Altı ileri vites sunan Renault EDC dizel otomatik vitesi 3 saliseden kısa geçiş süreleri ile aracınızın performansında fark yaratıyor. Yeni ECD vitesin işlemcisi önceden belirlenmiş çeşitli sürüş değerlerini hesaplıyor ve aracınızın o anki durumu için en ideal vitesi seçiyor. Sansıntısız ve hızlı vites geçişi sunan EDC dizel otomatik vitesi aracınızın tepki süresini kısaltarak daha güvenli ve hızlı seyahat etmenizi sağlıyor.